top of page
Yük gemisi

DENİZ TAŞIMACILIĞINDA YENİ TRENDLER

"2030 yılında %40 artacağı, 2050 yılında dört katına çıkacağı öngörülen ve halihazırda %90’ı denizler üzerinden gerçekleşen taşımacılık çok sayıda etkenin sonucu olarak artan bir tempoda değişiyor. Otonom, bağlantılı ve iş birliği yapan araçlar, taşıma alt yapısı, lojistik operasyonları, liman işletmesi, havacılık ve güvenlik uygulamalarındaki dijital ve alan temelli teknolojilerdeki yenilikler sektörü önemli ölçüde şekillendiriyor. 

 

Kusursuz kapıdan-kapıya taşımacılığa katkı sağlayan alt yapılar, imalat endüstrisi ve ilgili servisler, taşıma vasıtaları, seyahat edenler ve mallar arasında artan etkileşim üzerine yeni operasyonlar ve iş modelleri gibi taşıma endüstrisinin modüllerinde küresel rekabet hızla artıyor. 

 

Deniz taşımacılığının odağında modern bilgi ve iletişim teknoloji kapasitelerinin tümünü kullanan kusursuz, kapsayıcı, verimli, düşük maliyetli, daha iyi hareket ve taşıma akışkanlığı sunan, güvenli, emniyetli, dayanıklı ve çevreye duyarlı taşıma sistemleri için yenilikçi çözümler gerçekleştirmek var. 

 

Denizcilik paydaşları arasında bilginin etkin biçimde paylaşılmasını sağlayan e-denizcilik, e-navigasyon ve bunlar için bir iletişim çerçevesi sunan Denizcilik Bulutu geliştirmek ve diğer gelişmekte olan teknolojileri olgunlaştırmakla birlikte iklim değişimi ile mücadele gibi küresel hedeflerin yanısıra yabancı tür taşınımının engellenmesi ve sualtı gürültüsünün azaltılması gibi çevresel hedefler sektörün öncelikleri arasında yer alıyor."

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge

GÜNCEL

.......

DÖKÜMANLAR

.......

bottom of page